Rektörümüzün "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Mesajı
2023-2024 Öğretim Yılı Mezuniyet Törenleri Tamamlandı
Şebinkarahisar Meslek Yüksekokulu Mezunlarını Uğurladı
Spor Bilimleri Fakültesi Mezuniyet Töreni Düzenledi
Doç. Dr. Günkut MESCİ, TÜBİTAK’tan Araştırma Bursu Almaya Hak Kazandı
Tıp Fakültesi 7.Mezuniyet Töreni Yapıldı
Veterinerlik Bölümü Öğrencileri Eğitim Gezileri ile Tecrübe Kazanmaya Devam Ediy...
Rektörümüz Prof.Dr. Yılmaz Can'ın Kurban Bayramı Mesajı
Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksekokulu 2023-24 Mezunlarını Uğurladı
Tirebolu İletişim Fakültesi Öğrencilerinden Köy Okuluna Destek
Raporda her bir ile yönelik hareketliliği anlamak için toplam 486 Türkiye haritası oluşturuldu. Ayrıca, iller ve bölgeler arası hareketliliği göstermek için 10 kordon diyagramı, 10 çubuk grafiği, 1 güneş ışığı (sunburst) grafiği ve 22 tablo hazırlandı.
Rapora göre Giresun’da ikamet edip üniversite sınavına giren 3 bin 385 öğrencinin bin 125'i Üniversitemize yerleşirken geri kalan öğrenciler ise toplamda 74 farklı ildeki üniversitelere yerleştiler. Üniversitemize en çok Giresun’da ikamet eden öğrenciler yerleşirken ikinci sırada Ordu, üçüncü sırada ise İstanbul’dan tercih yapan öğrenciler yer aldı. Üniversitemize 81 ilden de öğrenci kayıt yaptırma hakkı kazandı.
Yükseköğretime Geçişte Öğrenci Hareketliliği raporunda yer alan verilere göre Karadeniz Bölgesinde ikamet eden yaklaşık 67 bin adayın 36 bini Karadeniz Bölgesine, 31 bininin ise diğer bölgelere yerleştiği gözlendi.
Yükseköğretime Geçişte Öğrenci Hareketliliği raporuna ulaşmak için TIKLAYINIZ.