Rektörümüzün "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Mesajı
2023-2024 Öğretim Yılı Mezuniyet Törenleri Tamamlandı
Şebinkarahisar Meslek Yüksekokulu Mezunlarını Uğurladı
Spor Bilimleri Fakültesi Mezuniyet Töreni Düzenledi
Doç. Dr. Günkut MESCİ, TÜBİTAK’tan Araştırma Bursu Almaya Hak Kazandı
Tıp Fakültesi 7.Mezuniyet Töreni Yapıldı
Veterinerlik Bölümü Öğrencileri Eğitim Gezileri ile Tecrübe Kazanmaya Devam Ediy...
Rektörümüz Prof.Dr. Yılmaz Can'ın Kurban Bayramı Mesajı
Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksekokulu 2023-24 Mezunlarını Uğurladı
Tirebolu İletişim Fakültesi Öğrencilerinden Köy Okuluna Destek
Üniversitemiz Kalite Koordinatörü Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Serkan Abdüsselam'ın moderatörlüğünü yaptığı webinarda, Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Akademik Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Gonca Uludağ ve YÖKAK Öğrenci Üyesi ve Öğrenci Komisyonu Başkanı Mehmet Bora konuşmacı olarak yer aldı.
Webinar açılış konuşmasını Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Peker gerçekleştirdi. Rektör Yardımcımız konuşmasında, Üniversitemizde kalite kültürünün yerleşmesine çok önem verdiklerini, kalite süreçleri ile ilgili olarak Kalite Koordinatörlüğünün ciddi çaba sarf ettiğini ve çalışmalar yürüttüklerini belirtti. Üniversitemizde yürütülen kalite çalışmalarında Kalite Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Şanal ve Koordinatörlük çalışanları başta olmak üzere tüm akademik ve idari personele teşekkürlerini iletti. Ayrıca etkinliğin düzenlenmesinde ve gerçekleştirilmesinde başta konuşmacılar olmak üzere tüm emeği geçenlere de teşekkürlerini ileterek sözlerini tamamlandı.
Konuşmacıların özgeçmişlerin okunmasının ardından webinarda ilk olarak Dr. Öğr. Üyesi Gonca Uludağ söz aldı. Uludağ konuşmasında, Yükseköğretim Kalite Kurulu ve yükseköğretimde kalite kültürünün yaygınlaşması, kalite süreçlerinin içselleştirilmesi süreçlerindeki çalışmalar hakkında bilgiler verdi. İkinci konuşmacı Bora ise konuşmasında öğrencilerin yükseköğretimde kalite süreçlerine katılımlarının artırılmasına yönelik bilgilere yer verdi. Konuşmacıların sunumlarının ardından Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Elmas da webinarda kısa bir konuşma yaptı ve katılımcılara selamlarını iletti. Webinar katılımcıların sorularının cevaplandırılmasının ardından teşekkür belgelerinin takdimi ile sona erdi.
Webinara Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Peker’in yanı sıra, Kalite Komisyonu üyeleri, Koordinatörlük çalışanları, Kalite Alt Komisyonları üyeleri, Birim Kalite Komisyonu üyeleri ve öğrenciler olmak üzere yaklaşık olarak 130 kişi katıldı.