Rektörümüzün "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Mesajı
2023-2024 Öğretim Yılı Mezuniyet Törenleri Tamamlandı
Şebinkarahisar Meslek Yüksekokulu Mezunlarını Uğurladı
Spor Bilimleri Fakültesi Mezuniyet Töreni Düzenledi
Doç. Dr. Günkut MESCİ, TÜBİTAK’tan Araştırma Bursu Almaya Hak Kazandı
Tıp Fakültesi 7.Mezuniyet Töreni Yapıldı
Veterinerlik Bölümü Öğrencileri Eğitim Gezileri ile Tecrübe Kazanmaya Devam Ediy...
Rektörümüz Prof.Dr. Yılmaz Can'ın Kurban Bayramı Mesajı
Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksekokulu 2023-24 Mezunlarını Uğurladı
Tirebolu İletişim Fakültesi Öğrencilerinden Köy Okuluna Destek
Dört büyük araçtan oluşan konvoya Üniversitemizde görevli (15) personel eşlik ediyor.
Giyecek, gıda, temizlik maddesi, çocuk ve hijyen malzemeleri, sağlık malzemesi, arama-kurtarma donanımları ve mutfak kurma aparatlarından oluşan kargolar deprem bölgesinde AFAD yetkililerine teslim edilecek.
Personellerimizin yanı sıra bölgede görev yapmak üzere gönüllü olan öğrencilerimizin de yer aldığı konvoyu uğurlamak için düzenlenen törende bir konuşma yapan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can şunları söyledi:
Giresun Üniversitesi olarak ilk etapta bu konvoyu hazırladık. Bölgede sıcak yemek pişirip dağıtacak bir seyyar mutfak kuracağız. Arama-kurtarma ekiplerine takviye destek verecek arkadaşlarımız da bu konvoyun içinde.
Biz büyük bir ülkeyiz. Ve büyük bir milletiz. Bu felaket karşısında insanlarımızın gösterdiği tavır milletimizin ne kadar eşsiz ve benzersiz bir ulus olduğunu bir kere daha ortaya çıkardı. Milletimizle iftihar ediyorum.
Bu acıları hep birlikte atlatmaya çalışacağız. Kimsenin kendini yalnız ve çaresiz hissetmesine tahammülümüz yok.
Konvoyda görev alan arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Hayırlı görevler yapmalarını, kazasız ve belasız bir şekilde tekrar Üniversitemize dönmelerini temenni ediyorum. Allah yardımcınız olsun. Dualarımızı bölge için eksik etmeyeceğiz. Elimizden gelen yardımları fazlasıyla yapmaya gayret edeceğiz.
Yolunuz açık olsun. Allah milletimize kaza ve bela göstermesin.”