Rektörümüzün "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Mesajı
2023-2024 Öğretim Yılı Mezuniyet Törenleri Tamamlandı
Şebinkarahisar Meslek Yüksekokulu Mezunlarını Uğurladı
Spor Bilimleri Fakültesi Mezuniyet Töreni Düzenledi
Doç. Dr. Günkut MESCİ, TÜBİTAK’tan Araştırma Bursu Almaya Hak Kazandı
Tıp Fakültesi 7.Mezuniyet Töreni Yapıldı
Veterinerlik Bölümü Öğrencileri Eğitim Gezileri ile Tecrübe Kazanmaya Devam Ediy...
Rektörümüz Prof.Dr. Yılmaz Can'ın Kurban Bayramı Mesajı
Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksekokulu 2023-24 Mezunlarını Uğurladı
Tirebolu İletişim Fakültesi Öğrencilerinden Köy Okuluna Destek
Yardım ve destek ekibini kampüse gelişlerinde karşılayan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can, yaptıkları özverili çalışmalardan ötürü kendilerine teşekkür etti.
Birinci yardım ekibi ile daha sonra yemekli bir toplantıda da bir araya gelen Rektörümüz burada yaptığı konuşmada; son yüzyılda dünyada örneği bulunmayan bir afet yaşandığını, yirmi milyona yakın insanın doğrudan, tüm ülkemizin de dolaylı olarak etkilendiği bu felaketin yaralarını sarmak için Giresun Üniversitesinin elinden gelen her desteği sonuna kadar vereceğini ifade etti.
Bölgeye ilk etapta afad gönüllü ekibi içinde personel görevlendirdiklerini hatırlatan Rektörümüz, ardından içinde seyyar mutfak ekibi de bulunan, 15 kişilik arama-kurtarma, yardım ve destek ekibini gönderdiklerini belirterek, Üniversite bünyesinde toplanan ayni ve nakdi yardımlarında AFAD ve Kızılay yetkililerine teslim edildiğini söyledi.
Rektörümüz Prof. Dr. Yılmaz Can, bölgenin yeniden ihyası için yapılacak çalışmaları takip edeceklerini, bu konuda kendilerine düşen görevi eksiksiz bir şekilde yerine getireceklerini de sözlerine ekledi.
Giresun Üniversitesi'nin bölgeye desteği artarak devam edecek.
Bu vesileyle, depremde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz...