Haberler
Giresun Üniversitesi Proje Destek ve Yönetim Koordinatörlüğü tarafından, İlahiyat Fakültesi öğrencilerine yönelik "TÜBİTAK Eğitim ve Araştırma Burs Programları Tanıtımı" başlıklı etkinlik, 20 Mayıs 2024 Pazartesi günü, Güre Yerleşkesi Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Giresun Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin ŞAHİN,  İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muharrem AKOĞLU, Proje Destek ve Yönetim Koordinatörü Prof. Dr. Erol EĞRİOĞLU, Üniversitemiz akademisyenleri ve öğrencilerin katılım sağladığı etkinlik, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Hüseyin ŞAHİN, Giresun Üniversitesi öğrencileri arasında TÜBİTAK desteklerinin ve proje kültürünün artırılmasına katkı sunmayı amaçladıklarını belirterek, bu kapsamda ilk olarak İlahiyat Fakültesi öğrencilerine yönelik olan bu programı gerçekleştirdiklerini ifade etti. Diğer fakülteleri için de benzer programlar yapmayı planladıklarını dile getiren Sayın ŞAHİN konuşmasının devamında TÜBİTAK 2209-A - Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı hakkında bir sunum yaptı.

TÜBİTAK 2209-A Programını detaylı bilgi vererek aktaran, sayılarla Giresun üniversitesi ve diğer üniversitelerin programa yönelik performanslarını gösteren grafikleri paylaşan Sayın ŞAHİN, Türkiye genelinde İlahiyat Fakültesi öğrencileri tarafından başvurusu yapılan ve kabul görmüş TÜBİTAK 2209-A proje örneklerine değinerek sunumunu tamamladı.

Etkinliğin devamında ise Proje Destek ve Yönetim Koordinatörlüğünden öğretim görevlileri Ayben GÜL ve Burcu AKKAYA Lisans ve Lisansüstü öğrencileri ile doktora sonrası araştırmacılara yönelik TÜBİTAK’ın sağlamış olduğu eğitim ve araştırma bursları hakkında bilgi verdiler.