Haberler
Üniversitemiz Tıp Fakültesi 7. Mezuniyet Töreni, 27 Haziran 2024 Perşembe günü, Güre Yerleşkesi Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonunda düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Törende söz alan Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdal Ağar, konuşmasında Tıp Fakültesi’nin 6 yılının büyük özveri gerektirdiğini, ancak mezunlarımızın bundan sonraki hayatlarında da bilgilerini güncel tutabilmeleri için sürekli çalışmaları ve kendilerini yenilemeleri gerektiğini; her bir mezunumuzun kendi özelliklerini iyi tanıyıp mutlu olabilecekleri uzmanlık dalları seçmeleri gerektiğini vurguladı. 

Ardından Üniversitemiz Devlet Konservatuarı öğretim üyeleri Dr. Öğr. Üyesi Betül Yetkin Gülmez ve Öğr. Gör. Begüm Sarısözen’in hazırladığı müzik dinletisi ile devam eden törende mezuniyet törenine katkı sunan kuruluşlara ve hazırlığında emeği geçen öğretim üyelerine teşekkür belgeleri verildi.

Dönem 1.si Melisa Akkoyun, Dönem 2. Kürşat Civelek ve Dönem 3. sü Bilge Nur Kayık’a Başarı Belgelerı ve ödülleri Rektör Vekilimiz Prof. Dr. Güven Özdem, Dekanımız Prof. Dr. Erdal Ağar ve protokol üyeleri tarafından takdim edildi. 

Mezun hekimlerimiz diplomalarını, Üniversitemiz protokolünün ve Fakültemiz öğretim üyelerinin ellerinden aldılar.  Mezuniyet töreni, hekimlerimizin hep birlikte Hekimlik Andı'nı okumaları ve aileleri ile hatıra fotoğrafı çektirmeleriyle sona erdi.