Haberler
Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST, Cumhuriyet'in 100. yılında Ankara'da teknoloji ve bilim meraklılarına kapılarını açtı. 

Paydaş olarak yer aldığımız TEKNOFEST Ankara'da Giresun Üniversitesi olarak stant açarak teknoloji meraklıları ile buluştuk. Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Hüseyin Şahin ve Teknopark Genel Müdürümüz Dr. Öğretim Üyesi Muhammet Anıl Kaya ziyaretçileri kabul etti. Rektörümüz Prof. Dr. Yılmaz Can ödül törenine katılım sağladı ayrıca Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar ile bir araya geldi. 

GRÜ standında; üniversitemiz personellerinden Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Anıl Kaya, Öğr. Gör. Şafak Esra Aslan, Öğr. Gör. Emre Kan, Öğr. Gör. Engin Aydın ve Öğr. Gör. Uğur Bayram görev alarak katılımcılara üniversitemiz ve Giresun Teknopark hakkında bilgilendirmelerde bulunup mevcut projeler hakkında bilgi aktardı. 

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal da standımızı ziyaret etti ve ihtisaslaşma kapsamındaki projeler hakkında bilgilendirildi.

Birçok kamu ve özel sektör kuruluşunun katılımıyla olası iş birliklerine imkan sağlayan festivalde Giresun Üniversitesi ve Giresun Teknopark'ın iş birlikleri artırmak için ziyaretlerde bulunuldu.