Rektörümüzün "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Mesajı
2023-2024 Öğretim Yılı Mezuniyet Törenleri Tamamlandı
Şebinkarahisar Meslek Yüksekokulu Mezunlarını Uğurladı
Spor Bilimleri Fakültesi Mezuniyet Töreni Düzenledi
Doç. Dr. Günkut MESCİ, TÜBİTAK’tan Araştırma Bursu Almaya Hak Kazandı
Tıp Fakültesi 7.Mezuniyet Töreni Yapıldı
Veterinerlik Bölümü Öğrencileri Eğitim Gezileri ile Tecrübe Kazanmaya Devam Ediy...
Rektörümüz Prof.Dr. Yılmaz Can'ın Kurban Bayramı Mesajı
Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksekokulu 2023-24 Mezunlarını Uğurladı
Tirebolu İletişim Fakültesi Öğrencilerinden Köy Okuluna Destek
Programın açılış konuşmasında “amacımız tarih bilincini ve şuurunu canlı tutmak, milli duygu ve düşünceleri hatırlamak” diyen Topluluk Akademik Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Hilal Şahin’in ardından Topluluk Başkanı Oğulcan Mert Kemaloğlu ve Başkan Yardımcısı Yusuf Burak Küçük de birer teşekkür konuşması yaptı.
Konuşmaların ardından başlayan “Dünden Bugüne Fotoğraflarla Uygurlar” konulu konferansta konuşan Prof. Dr. Gülçin Çandarlıoğlu, Uygurların tarih sahnesine çıkışı, yaşadıkları bölgenin coğrafi yapısı ve siyasi tarihleri hakkında bilgiler verdi.
Uygurların yaşadığı bölgelerde yaptığı çalışmaları yine kendi çekmiş olduğu fotoğraflarla aktaran Sayın Çandarlıoğlu, Uygurlar’ın şu an yaşadıkları bölgelerdeki hayat koşullarına ve karşılaştıkları sorunlara değinerek sözlerini noktaladı.
Programın sonunda Prof. Dr. Gülçin Çandarlıoğlu’na teşekkür belgesi ve plaketlerini, Giresun Jandarma Bölge Komutanlığından Binbaşı Yalçın Karakurt takdim etti.