Haberler
Giresun Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu akademisyenlerinden Doç. Dr. Serpil DEMİRCİ tarafından, Anestezi Uygulamaları dersi kapsamında hazırlanan ve Anestezi ve İlk ve Acil Yardım Programı öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen "Uygulamalı Hava Yolu Yönetimi" başlıklı seminer, 17 Mayıs 2024 Cuma günü, Mühendislik Fakültesi Ali Kuşçu amfisinde gerçekleştirildi.

Giresun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesi Anesteziyoloji ve Animasyon Doktoru Uzman Doktor Dilek YENİAY, konuşmacı olarak katıldığı seminerde; acil servis yoğun bakım ve ameliyathanede havayolu yönetimi, zor havayolu değerlendirilmesi ve idaresi, hava yolu yönetiminin önemi ile bütün tedavi rejimlerinde ilk basamak olan havayolu açıklığı sağlanmasının gerekliliği konularını içeren bir sunum yaptı.

Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Aytaç GÜDER, akademik personel ve öğrencilerin katıldığı seminer sonrasında, teorik konular uygulamalı şekilde maketler üzerinde gösterildi. Program sonunda Prof. Dr. Aytaç GÜDER, günün anısına hazırlanan teşekkür belgesini Doktor Dilek YENİAY’a takdim etti.