Rektörümüzün "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Mesajı
2023-2024 Öğretim Yılı Mezuniyet Törenleri Tamamlandı
Şebinkarahisar Meslek Yüksekokulu Mezunlarını Uğurladı
Spor Bilimleri Fakültesi Mezuniyet Töreni Düzenledi
Doç. Dr. Günkut MESCİ, TÜBİTAK’tan Araştırma Bursu Almaya Hak Kazandı
Tıp Fakültesi 7.Mezuniyet Töreni Yapıldı
Veterinerlik Bölümü Öğrencileri Eğitim Gezileri ile Tecrübe Kazanmaya Devam Ediy...
Rektörümüz Prof.Dr. Yılmaz Can'ın Kurban Bayramı Mesajı
Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksekokulu 2023-24 Mezunlarını Uğurladı
Tirebolu İletişim Fakültesi Öğrencilerinden Köy Okuluna Destek
Rektörümüzün mesajı şöyle:
"Sosyal dayanışmanın, kardeşliğin, barış ve huzurun egemen olduğu bayramlar, yaşadığımız zor günleri bir nebzede olsa unutturmakta, geleceğe dair umutlarımızı yeşertmektedir.
Ramazan bayramı da, toplumca yaşadığımız acı ve üzüntülerin, kırgınlık ve düşmanlıkların son bulması için değerlendirebileceğimiz önemli bir fırsattır.
Ancak bugün, bu fırsatı buruk bir şekilde idrak ediyor; dünyamızı ve ülkemizi esir alan Koronavirüs salgını nedeniyle bayram günlerini sevdiklerimizden ayrı bir şekilde evlerimizde geçirmenin hüznünü yaşıyoruz. Ne var ki, buna mecburuz. Ülkece aldığımız tedbirler bizi daha sağlıklı ve güzel günlere kavuşturacaktır. Buna yürekten inanıyoruz.
Dini bayramlarımız, aynı zamanda kırılan kalplerin onarılması, yapılan hataların affedilmesi, hayatımızda daha çok barış, daha çok dayanışma ve kardeşlik duygusuna yer verilmesi konusunda insanlarımıza fevkalade önemli imkanlar sunmaktadır.
Bu duygu ve düşüncelerle, tüm mesai arkadaşlarımın, öğrencilerimin, hemşerilerimizin ve yurttaşlarımızın Ramazan Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor; daha sağlıklı, mutlu ve huzurlu nice günler ve bayramlar diliyorum."