Rektörümüzün "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Mesajı
2023-2024 Öğretim Yılı Mezuniyet Törenleri Tamamlandı
Şebinkarahisar Meslek Yüksekokulu Mezunlarını Uğurladı
Spor Bilimleri Fakültesi Mezuniyet Töreni Düzenledi
Doç. Dr. Günkut MESCİ, TÜBİTAK’tan Araştırma Bursu Almaya Hak Kazandı
Tıp Fakültesi 7.Mezuniyet Töreni Yapıldı
Veterinerlik Bölümü Öğrencileri Eğitim Gezileri ile Tecrübe Kazanmaya Devam Ediy...
Rektörümüz Prof.Dr. Yılmaz Can'ın Kurban Bayramı Mesajı
Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksekokulu 2023-24 Mezunlarını Uğurladı
Tirebolu İletişim Fakültesi Öğrencilerinden Köy Okuluna Destek
Annemiz, eşimiz, kızımız, kardeşimiz, arkadaşımız ve yaşadığımız dünyanın en güzel rengi olan kadınlarımız, toplumumuzu bir arada tutan en güçlü bağımızdır.
Aile kurumunun temelini oluşturan, özverinin, şefkatin ve sevginin kaynağı olan tüm kadınlarımızın 8 Mart “Dünya Kadınlar Gününü” kutluyorum.
Kadınlar güçlü olursa aileler güçlü olur. Güçlü ailelerde güçlü bir toplum meydana getirir. Dolayısıyla güçlü bir toplumun vazgeçilmez unsuru güçlü kadınlardır.
Toplumların gelişmişlik düzeyi, kadınlarının her alanda etkin rol oynamasıyla birebir orantılıdır.
Toplumumuzun en önemli yapı taşını teşkil eden Anadolu Kadını, çağdaş uygarlık seviyesine ulaşma yolunda her türlü fedakarlığı göstermiş, eğitim, hukuk, sağlık, sanat, spor ve bunun gibi birçok alanda ulusal ve uluslararası başarılara imza atmıştır.
Çocuklarımızı sonsuz sevgi, özveri ve hoşgörü ortamında yetiştirerek, bu konuda büyük bir sorumluluğu neredeyse tek başına üstlenen kadınlarımızın haklarını ödemek mümkün değildir.
Diğer milletlerden farklı olarak, milli kültürün özünde her dönemde kadınlarına büyük bir değer vermiş, onları hiçbir haktan mahrum etmemiş olan istisnai bir milletiz.
Bu duygu ve düşüncelerle kadına şiddet başta olmak üzere, kadınlarımızın toplumsal hayatı içerisinde karşılaştıkları tüm olumsuzlukların giderilmesi diliyor, 8 Mart gününün “farkındalığın oluştuğu bir gün” olmasını temenni ediyorum.
Başta fedakar, cefakar annelerimiz olmak üzere tüm kadınların bu anlamlı gününü kutluyorum. Ülkemizin müreffeh yarınlara ulaşması yolunda, hayatın her alanında yılmadan çalışan kadınlarımızın önünde saygı ile eğiliyorum.
Prof. Dr. Yılmaz Can
Rektör