Haberler
Rektörümüz Prof.Dr. Yılmaz CAN, "30 Ağustos Zafer Bayramı" dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Rektörümüz yayınladığı mesajın içeriği:

Kıymetli hemşehrilerim,
Değerli mesai arkadaşlarım,
Sevgili öğrenciler;

Milletimizin tarihini sayısız zaferlerle taçlandıran Şanlı Ordumuzun, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazandığı 30 Ağustos Zaferinin  100. Yılını kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

30 Ağustos 1922 tarihi, Türk Ulusunun, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verdiği bağımsızlık mücadelesinin, tarihte eşine az rastlanır bir kahramanlık destanıdır.

Vatanımızı ve Milletimizi yok etmeye kalkanlara karşı, birlik ve beraberlik ruhu içinde, Başkomutan Mustafa Kemal komutasında, 26 Ağustos’ta başlayan ve 30 Ağustos 1922’de tam bir zaferle sonuçlanan meydan muharebesi ile vatan toprakları büyük bir işgalden kurtarılmış; aziz Milletimiz istiklal ve hürriyet özlemine kavuşmuştur.

Milletimiz bu zaferle birlikte, bağımsızlığından asla ödün vermeyeceğini tüm dünyaya ilan etmiştir. Sivil-asker ayrımı gözetmeden, tüm gücüyle, dünyada örneğine pek az rastlanın şanlı bir direniş göstermiştir.

Türk milletinin bağımsızlık düşüncesinin ölümsüz bir anıtı olan bu zafer, Türk ordusunun yüksek kudret ve kahramanlığının bir göstergesi olmakla kalmamış ulusal birlik ve beraberliğin ne kadar büyük ve zinde bir güç olduğunu da ortaya koymuştur. 

Bu vesileyle, İstiklal Savaşımızın Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve vatanı için canını feda eden tüm Şehitlerimizi rahmetle anıyor, kahraman gazilerimizi minnetle yad ediyorum. Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı Kutluyorum.

Prof.Dr. Yılmaz CAN
Rektör