Rektörümüzün "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Mesajı
2023-2024 Öğretim Yılı Mezuniyet Törenleri Tamamlandı
Şebinkarahisar Meslek Yüksekokulu Mezunlarını Uğurladı
Spor Bilimleri Fakültesi Mezuniyet Töreni Düzenledi
Doç. Dr. Günkut MESCİ, TÜBİTAK’tan Araştırma Bursu Almaya Hak Kazandı
Tıp Fakültesi 7.Mezuniyet Töreni Yapıldı
Veterinerlik Bölümü Öğrencileri Eğitim Gezileri ile Tecrübe Kazanmaya Devam Ediy...
Rektörümüz Prof.Dr. Yılmaz Can'ın Kurban Bayramı Mesajı
Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksekokulu 2023-24 Mezunlarını Uğurladı
Tirebolu İletişim Fakültesi Öğrencilerinden Köy Okuluna Destek
Rektörümüzün yayınladığı mesaj şöyle:
"Giresun Üniversitesi olarak eğitim-öğretim ve bilimsel üretim çalışmalarıyla ülkemizin ve şehrimizin gelişmesine katkı sunmaya çalıştığımız bir yılı daha geride bırakıyoruz.
Bitirdiğimiz yıl içinde yaşadığımız olumsuzluklara rağmen, sağlıklı, aydınlık günlere ulaşma umutlarımızı canlı tutarak; yeni bir yıla giriyoruz.
Bu yeni yılın güzel günlere olan umudumuzun, inancımızın tükenmediği sağlıklı, mutlu bir yıl olmasını diliyorum.
2020 yılında daha önce hiç yaşamadığımız bir salgın ile karşı karşıya kaldık. Çok zor ve sıkıntılı günler yaşadık, yaşamaya devam ediyoruz. Kimimiz Covid-19’a yakalanarak zorluklarla dolu günler geçirdi. Kimimiz yakınlarını kaybetti ya da yakınlarının korona virüs olması ile endişeli günler yaşadı. Yaşadığımız bu sıkıntılı süreç, bizlere sağlığın her şeyden önce geldiğini bir kez daha hatırlattı.
İlimizde ve Ülkemizde pandemi ile birlikte, deprem, sel ve çığ başta olmak üzere yaşadığımız diğer doğal afetlerin olumsuz sonuçları da inşallah kısa sürede ortadan kalkar; yeni yılda Milletçe rahat bir nefese kavuşuruz.
2020 yılı tüm insanlık için eşi benzeri görülmeyen zorluklara muhteri, alışkanlıklarımızı alt üst eden bir yıl oldu. Ancak karşı karşıya olduğumuz bu sorunlara rağmen; 2020’nin bize öğrettikleri de var... Bu dönemde sağlığın, yardımlaşma ve dayanışmanın, sosyal devlet olmanın ne kadar gerekli olduğunu bir kez daha idrak ettik. Bu konuda güzel örneklere şahit olduk. Devlet millet el ele vererek, acılarımızı da birlikte paylaşmayı öğrendik.
Yüce Mevla, devletimize ve milletimize zeval vermesin. Bizi bir daha böyle sıkıntılarla sınamasın.
Bu duygularla, başta Giresun Üniversitesi ailesinin bireyleri olan saygıdeğer mensupları ile kıymetli öğrencilerimizin, ayrıca tüm Giresun’lu hemşehrilerimizin ve vatandaşlarımızın yeni yılını kutluyorum. 2021 yılının şehrimize, ülkemize, dünyamıza sağlık, barış, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum.
Prof. Dr. Yılmaz CAN
Giresun Üniversitesi Rektörü