Rektörümüzün "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Mesajı
2023-2024 Öğretim Yılı Mezuniyet Törenleri Tamamlandı
Şebinkarahisar Meslek Yüksekokulu Mezunlarını Uğurladı
Spor Bilimleri Fakültesi Mezuniyet Töreni Düzenledi
Doç. Dr. Günkut MESCİ, TÜBİTAK’tan Araştırma Bursu Almaya Hak Kazandı
Tıp Fakültesi 7.Mezuniyet Töreni Yapıldı
Veterinerlik Bölümü Öğrencileri Eğitim Gezileri ile Tecrübe Kazanmaya Devam Ediy...
Rektörümüz Prof.Dr. Yılmaz Can'ın Kurban Bayramı Mesajı
Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksekokulu 2023-24 Mezunlarını Uğurladı
Tirebolu İletişim Fakültesi Öğrencilerinden Köy Okuluna Destek
Rektörümüz mesajında, 19 Mayıs 1919 tarihinin, 23 Nisan 1920’de TBMM’nin açışına, 29 Ekim 1923’te de Cumhuriyetin kuruluşuna giden uzun ve zorlu bir mücadelenin başlangıcı olduğuna vurgu yaparak; “Milletimizin işgalden bağımsızlığa gidişinin ilk adımı olan bu günün önemini tüm gençlerimize iyi aktarmak zorundayız” dedi.
Rektörümüz yayınladığı kutlama mesajında ayrıca şu ifadelere yer verdi:
“Belleklerimizde zafer, gurur ve mücadelenin simgesi olarak yer etmiş olan 19 Mayıs’larda, üzerimize düşen vazife, bu milli bayramımızı kalbi duygularla yaşamak ve yaşatmak; milli şuurun ve bağımsızlık bilincinin nesilden nesile aktarılarak, birlik ve beraberlik ruhunun ilelebet var olmasını sağlamaktır.
Türk Gençliği; bu ülkenin geleceği ve bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin de en büyük teminatıdır. 19 Mayıs, başta gençlerimiz olmak üzere tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının gözünde hiçbir zaman sıradan bir gün olmamalı; taşıdığı manevi kimliğe layık bir şekilde kutlanmalıdır.
Türkiye Cumhuriyeti varlığını sürdürdüğü sürece ,19 Mayıslar, geçmiş ve geleceğimizin yıkılmaz köprüsü olarak , milli bütünlüğümüzün, bağımsızlığımızın, temel taşı olma özelliğini üstlenmeye devam edecektir.
19 Mayıs 1919 tarihinde, büyük bir cesaret örneği göstererek kurtuluş meşalesini ateşleyen, Milli Mücadelenin Öncüsü, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK’ü bir kere daha rahmet ve minnetle anıyorum.
Vatan uğruna canlarını feda eden, yaşadığımız toprakları kanları ile sulayan tüm şehitlerimizin aziz ruhları şad olsun.
Bu duygular içinde tüm vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, bu coşkunun sonsuza kadar yaşamasını yürekten temenni ediyorum.”