Rektörümüzün "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Mesajı
2023-2024 Öğretim Yılı Mezuniyet Törenleri Tamamlandı
Şebinkarahisar Meslek Yüksekokulu Mezunlarını Uğurladı
Spor Bilimleri Fakültesi Mezuniyet Töreni Düzenledi
Doç. Dr. Günkut MESCİ, TÜBİTAK’tan Araştırma Bursu Almaya Hak Kazandı
Tıp Fakültesi 7.Mezuniyet Töreni Yapıldı
Veterinerlik Bölümü Öğrencileri Eğitim Gezileri ile Tecrübe Kazanmaya Devam Ediy...
Rektörümüz Prof.Dr. Yılmaz Can'ın Kurban Bayramı Mesajı
Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksekokulu 2023-24 Mezunlarını Uğurladı
Tirebolu İletişim Fakültesi Öğrencilerinden Köy Okuluna Destek
Rektör CAN mesajında, “15 Temmuz gecesi milletimiz gerçekleştirilmek istenen hain darbe girişimine karşı adeta Çanakkale ruhunu yeniden canlandırmış ve yeni bir kahramanlık hikayesi yazmıştır. Türk milleti her zaman olduğu gibi 15 Temmuz’da da ülkesine, özgürlüğüne ve demokrasisine olan bağlılığını tüm dünyaya göstermiştir. 15 Temmuz, aziz Türk milletinin kendisine biçilen esaret rolüne hiçbir zaman boyun eğmediğinin ve hiçbir zaman da boyun eğmeyeceğinin bir göstergesidir.
Devletimize ve demokrasimize kastetmek amacıyla FETÖ’nün kalkıştığı hain darbe girişimine karşı çıkan, vatan, millet ve özgürlüğümüz için canını hiçe sayıp şehadet şerbetini içen aziz şehitlerimiz ile birlikte tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz 2016 gecesi hainlere karşı bir kahramanlık hikayesi yazan aziz milletimizin Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” ifadelerine yer verdi.