Rektörümüzün "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Mesajı
2023-2024 Öğretim Yılı Mezuniyet Törenleri Tamamlandı
Şebinkarahisar Meslek Yüksekokulu Mezunlarını Uğurladı
Spor Bilimleri Fakültesi Mezuniyet Töreni Düzenledi
Doç. Dr. Günkut MESCİ, TÜBİTAK’tan Araştırma Bursu Almaya Hak Kazandı
Tıp Fakültesi 7.Mezuniyet Töreni Yapıldı
Veterinerlik Bölümü Öğrencileri Eğitim Gezileri ile Tecrübe Kazanmaya Devam Ediy...
Rektörümüz Prof.Dr. Yılmaz Can'ın Kurban Bayramı Mesajı
Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksekokulu 2023-24 Mezunlarını Uğurladı
Tirebolu İletişim Fakültesi Öğrencilerinden Köy Okuluna Destek
Ülkesine, devletine, hukukuna, özgürlüğüne ve demokrasisine olan bağlılığını tüm dünyaya o gece gösteren, aydınlık bir gelecek idealinden asla taviz vermeyeceğini haykıran, “söz konusu vatansa, gerisi teferruattır” diyerek meydanları dolduran, ihanet şebekesini hüsrana uğratarak büyük bir kahramanlık destanı yazan asil Milletimizi tebrik ve takdir ediyoruz.
İhanetin tüm karanlık yüzünün ortaya çıktığı o gecede, bayrağına, ezanına, namusuna sahip çıkmak için canını siper ederek karşı koyan şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.
Bütün dünya bilsin ki, vatanımız bölünmez bir bütündür. Milletimizin azim ve kararlılığının ötesinde daha büyük bir güç yoktur. Milli birliğimiz ve beraberliğimiz her daim düşmanlarımızın korkusu olmaya devam edecektir.
Asil Milletimizin duası ve destekleri ile, başta güvenlik güçlerimiz olmak üzere, Üniversitemizin de içinde yer aldığı devletimizin tüm kurumları, Ülkemizin bekasına, birlik ve dirliğine, huzuruna ve geleceğine kasteden tüm şer odaklarına ve terör örgütlerine karşı yürütülen mücadeleden asla taviz vermeyecektir.
Devletimizin bekası için o gece canını hiçe sayıp kahramanca şehadet mertebesine ulaşan aziz şehitlerimiz ile birlikte, tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle yad ediyoruz. Verdikleri mücadele, yüreklerinde taşıdıkları inanç ve sevgi hiçbir zaman unutulmayacaktır. Hain darbe girişiminin faili ihanet şebekelerine, terör örgütlerine Allah fırsat vermesin. Kazdıkları kuyuda yok olsunlar…
Bu duygu ve düşüncelerle; şanlı geçmişinde olduğu gibi, 15 Temmuz 2016’da da kutlu bir destan yazan Aziz Milletimizin “Demokrasi ve Milli Birlik Günü”nü en içten dileklerimle kutluyor; sevgi ve saygılarımı sunuyorum.