Rektörümüzün "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Mesajı
2023-2024 Öğretim Yılı Mezuniyet Törenleri Tamamlandı
Şebinkarahisar Meslek Yüksekokulu Mezunlarını Uğurladı
Spor Bilimleri Fakültesi Mezuniyet Töreni Düzenledi
Doç. Dr. Günkut MESCİ, TÜBİTAK’tan Araştırma Bursu Almaya Hak Kazandı
Tıp Fakültesi 7.Mezuniyet Töreni Yapıldı
Veterinerlik Bölümü Öğrencileri Eğitim Gezileri ile Tecrübe Kazanmaya Devam Ediy...
Rektörümüz Prof.Dr. Yılmaz Can'ın Kurban Bayramı Mesajı
Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksekokulu 2023-24 Mezunlarını Uğurladı
Tirebolu İletişim Fakültesi Öğrencilerinden Köy Okuluna Destek
İşçi ve emekçiler tarafından dünya çapında birlik, dayanışma ve haksızlıklarla mücadele günü olarak kutlanan bugün, Türkiye’de ise ilk kez 1923’te resmi olarak kutlanmaya başlanmış ve 22 Nisan 2009 tarihinde TBMM'de kabul edilen yasa ile de 1 Mayıs, resmi tatil ilan edilmiştir.
Bizler her zaman mücadele ruhunu içinde barındıran bir millet olarak, emekleri ve alın terleri ile çalışma hayatımızın vazgeçilmez parçaları olan işçi ve emekçi kardeşlerimizin, ülkemizin kalkınmasında son derece önemli bir yere sahip olduklarının da bilincindeyiz.
Bizler, birbirimize kenetlenip, dayanışma içinde, refah seviyesi daha yüksek bir toplum olabilme inancıyla hareket eden bir millet olduk. Bu yüzden; emeği kutsal kabul etmek, emekçilere saygı göstermek de bizi her zaman kenetleyecek değerlerimizdendir. “İnsanın, emek ve gayretinin neticesinden başka bir şey elde edemeyeceği” ve “Çalıştırdığı kimsenin ücretini henüz teri kurumadan verileceğini” öğütleyen bir dinin müntesipleri olarak emeğin varlığını ve önemini tanımak zorundayız.
Bu duygu ve düşüncelerle; Üniversitemizde görev yapan işçilerimiz başta olmak üzere, tüm işçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor, ülkemizin kalkınmasında ve ekonomimizin günden güne büyüyüp güçlenmesinde katkısı olan emekçilerimizin bu özel gününün; barış, kardeşlik ve dayanışma içinde, bayram havasında geçmesini temenni ediyorum.
Prof. Dr. Cevdet COŞKUN
Rektör