Rektörümüzün "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Mesajı
2023-2024 Öğretim Yılı Mezuniyet Törenleri Tamamlandı
Şebinkarahisar Meslek Yüksekokulu Mezunlarını Uğurladı
Spor Bilimleri Fakültesi Mezuniyet Töreni Düzenledi
Doç. Dr. Günkut MESCİ, TÜBİTAK’tan Araştırma Bursu Almaya Hak Kazandı
Tıp Fakültesi 7.Mezuniyet Töreni Yapıldı
Veterinerlik Bölümü Öğrencileri Eğitim Gezileri ile Tecrübe Kazanmaya Devam Ediy...
Rektörümüz Prof.Dr. Yılmaz Can'ın Kurban Bayramı Mesajı
Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksekokulu 2023-24 Mezunlarını Uğurladı
Tirebolu İletişim Fakültesi Öğrencilerinden Köy Okuluna Destek
Türk sporunun geldiği nokta ve Giresun’da sporunun genel durumunun ele alındığı görüşmede, Giresun Üniversitesinin, şehrin diğer aktörleriyle beraber sportif çalışmalara yapacağı katkı hakkında fikir alış-verişinde bulunuldu.
Giresun’un spor turizmi ile büyük mesafe alabileceğini ifade eden Rektörümüz, Spor Bilimleri Fakültesi’nin daha üretken olması için gerekli adımların atılacağını da sözlerine ekledi. Üniversitelerin belirli konularda ihtisaslaşmaya gittiğini ve GRÜ’nün sağlık turizmi üzerinde durduğunu dile getiren Prof. Dr. Cevdet Coşkun, Giresun için de spor turizminin, üzerinde düşünülmesi gereken önemli bir alan olduğunu söyledi.
Futbol antrenörlerini ve Giresunspor’u yakından takip ettiğini dile getiren Rektörümüz, GRÜ olarak şehirdeki sportif faaliyetlere katkı sağlayacak her türlü işbirliğine hazır olduklarını belirtti.
Rektörümüze teşekkür eden, TÜFAD Başkanı Hasan Ali Tek, GRÜ’nün her konuda kendilerine destek verdiğini belirterek bu olumlu yaklaşımın kendileri için büyük önem taşıdığını söyledi. 16 Şubat’ta bir çalıştay düzenleyeceklerini ve GRÜ’yü de bu etkinlikte görmek istediklerini söyleyen Ali Tek, bu ve benzeri akademik çalışmaların, hem Giresun hem de Ülke sporuna katkı sağlayacağını ifade etti.
Giresun yaylalarında kamp tesisi projelerinin masada olduğunu belirten Hasan Ali Tek; “Kışın futbol kulüpleri Antalya’da kamp yapıyor. Biz de yaz aylarında Bayern Münih, Liverpool ve Real Madrid gibi kulüpleri Giresun’da kamp tesisinde ağırlamak istiyoruz. Bu proje havaalanı kadar önemli bir projedir. Şayet bu kamp tesisi biterse, Giresun fındıktan fazla bu projeden döviz kazanacaktır. Sayın Rektörüm, zaten her makul talebimize destek oldu. Valimiz de, sizin gibi bir şans. İlk defa bu ilde böyle bir idareci kadromuz oluştu. Milletvekillerimiz her konuda sesimiz oluyor. Bu sinerji ve birliktelik ruhu ile bu kamp tesisi biterse, asırlarca sizleri bu il unutmaz” dedi.