Rektörümüzün "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Mesajı
2023-2024 Öğretim Yılı Mezuniyet Törenleri Tamamlandı
Şebinkarahisar Meslek Yüksekokulu Mezunlarını Uğurladı
Spor Bilimleri Fakültesi Mezuniyet Töreni Düzenledi
Doç. Dr. Günkut MESCİ, TÜBİTAK’tan Araştırma Bursu Almaya Hak Kazandı
Tıp Fakültesi 7.Mezuniyet Töreni Yapıldı
Veterinerlik Bölümü Öğrencileri Eğitim Gezileri ile Tecrübe Kazanmaya Devam Ediy...
Rektörümüz Prof.Dr. Yılmaz Can'ın Kurban Bayramı Mesajı
Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksekokulu 2023-24 Mezunlarını Uğurladı
Tirebolu İletişim Fakültesi Öğrencilerinden Köy Okuluna Destek
Giresun Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün 15 – 22 Nisan Turizm Haftası Etkinlikleri kapsamında düzenlediği ve Giresun Üniversitesi çalışanlarından Hüseyin Gazi Menteşeoğlu’nun, 21 Nisan 2016 tarihinde aramızdan ayrılan babası Emekli Öğretmen, Araştırmacı - Yazar Ömer Erden Menteşeoğlu anısına hazırladığı sergide, Giresun tarihine ait bir çok önemli eser sergilendi.
Sergide, 1890’lı yıllara dayanan Giresun kartpostalları ve 1910’lu yıllardan itibaren Giresun’da yayımlanan Osmanlıca gazete ve dergilerin yanı sıra siyah-beyaz fotoğraf sanatına özgü, fotoğraf makinaları ve malzemeleri konulu bir köşe hazırlandı. Araştırmacı yazar Ömer Erden Menteşeoğlu’ndan kalanlar ve Hüseyin Gazi Menteşeoğlu tarafından da 18 yıldır sahaf, mezat ve müzayedelerden toplanmakta olan Giresun fotoğraf ve belgelerinin de yer aldığı sergi, Giresunluların beğenisine sunuldu.
Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği sergiyi gezen Rektörümüz Prof. Dr. Cevdet Coşkun, tek tek incelediği eserler hakkında Hüseyin Gazi Menteşeoğlu’ndan, bilgi aldı.