Rektörümüzün "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Mesajı
2023-2024 Öğretim Yılı Mezuniyet Törenleri Tamamlandı
Şebinkarahisar Meslek Yüksekokulu Mezunlarını Uğurladı
Spor Bilimleri Fakültesi Mezuniyet Töreni Düzenledi
Doç. Dr. Günkut MESCİ, TÜBİTAK’tan Araştırma Bursu Almaya Hak Kazandı
Tıp Fakültesi 7.Mezuniyet Töreni Yapıldı
Veterinerlik Bölümü Öğrencileri Eğitim Gezileri ile Tecrübe Kazanmaya Devam Ediy...
Rektörümüz Prof.Dr. Yılmaz Can'ın Kurban Bayramı Mesajı
Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksekokulu 2023-24 Mezunlarını Uğurladı
Tirebolu İletişim Fakültesi Öğrencilerinden Köy Okuluna Destek
Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonunda, 05 Nisan 2019 Cuma günü Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açış konuşmasını Topluluk Başkanı Muhammet Şükrü Yıldız yaptı.
Muhsin Yazıcıoğlu’nun hayatını konu alan kısa film gösterimi ile devam eden programda topluluk öğrencileri, Yazıcıoğlu’nun şiirlerini seslendirdiler.
Program için Üniversitemize gelen, Muhsin Yazıcıoğlu’nun yakın arkadaşlarından tiyatro oyuncusu, şair ve yazar Ahmet Yenilmez, farklı kişiliğiyle Türk siyasetinde önemli yer edinen Yazıcıoğlu’nu kendi penceresinden anlattı.
Yazıcıoğlu’nun siyasette ve özel hayatında sergilediği duruşla herkesin takdirini toplayan, sevilen bir şahsiyet olduğunu dile getiren Yenilmez, onunla ilgili hatıralarını sohbet havasında konuklarla paylaştı.
Ölümünün 10. yılında Yazıcıoğlu’nu anmak için düzenlenen program nedeniyle Giresun Üniversitesine ve Türkoloji Topluluğuna teşekkür eden Ahmet Yenilmez’e, günün anısına hazırlanan teşekkür plaketini Topluluk Akademik Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Ülkü Karadüzgün takdim etti.