Rektörümüzün "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Mesajı
2023-2024 Öğretim Yılı Mezuniyet Törenleri Tamamlandı
Şebinkarahisar Meslek Yüksekokulu Mezunlarını Uğurladı
Spor Bilimleri Fakültesi Mezuniyet Töreni Düzenledi
Doç. Dr. Günkut MESCİ, TÜBİTAK’tan Araştırma Bursu Almaya Hak Kazandı
Tıp Fakültesi 7.Mezuniyet Töreni Yapıldı
Veterinerlik Bölümü Öğrencileri Eğitim Gezileri ile Tecrübe Kazanmaya Devam Ediy...
Rektörümüz Prof.Dr. Yılmaz Can'ın Kurban Bayramı Mesajı
Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksekokulu 2023-24 Mezunlarını Uğurladı
Tirebolu İletişim Fakültesi Öğrencilerinden Köy Okuluna Destek
Avrupa Birliğinin desteklediği ve Avusturya Ulusal Ajansının ev sahipliği yaptığı proje Türkiye’nin yanı sıra Gürcistan, Ermenistan, Belarus, Letonya, Ukrayna ve Polonya’dan çeşitli okul, STK ve gençlik gruplarının katılımıyla gerçekleşti. Erasmus+ faaliyetleri kapsamında uygulanan proje hareketliliği gençlik çalışanlarını, eğitmenleri ve eğitimcileri yaptıkları çalışmalarda, dâhil etme ve içerme konusu özelinde dış mekân aktivitelerini bir eğitim aracı olarak kullanmaları için eğiten ve destekleyen bir eğitim kursudur. Proje hedefleri; katılımcıların çalıştıkları hedef gruplarının ihtiyaçlarını tanımlayıp hedef gruplarla empati kurma, gençlik çalışmalarında dâhil etme konusunda dış mekân aktivitelerini bir araç olarak kullanabilme, yerel topluluklarda imkânı kısıtlı gençleri her türlü faaliyete ve çalışmaya dahil etmek adına dış mekân aktivitelerini geliştirme, modellendirme ve test etme becerilerini geliştirmeye yönelik planlanmıştır. Projenin takip ve yaygınlaştırma aşamaları için, elde edilen bilgi, beceri ve deneyimlerin üniversite öğrencileri ve Giresun gençleri ile paylaşılmasına yönelik faaliyetler düzenlenmesi planlanmaktadır. Üniversitemiz bünyesinde düzenlenecek olan bu faaliyetler Ekim ayı içerisinde duyurulacaktır. Avrupa Birliği tarafından desteklenen projelerde aktif rol alan öğretim elemanı ve öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.