Rektörümüzün "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Mesajı
2023-2024 Öğretim Yılı Mezuniyet Törenleri Tamamlandı
Şebinkarahisar Meslek Yüksekokulu Mezunlarını Uğurladı
Spor Bilimleri Fakültesi Mezuniyet Töreni Düzenledi
Doç. Dr. Günkut MESCİ, TÜBİTAK’tan Araştırma Bursu Almaya Hak Kazandı
Tıp Fakültesi 7.Mezuniyet Töreni Yapıldı
Veterinerlik Bölümü Öğrencileri Eğitim Gezileri ile Tecrübe Kazanmaya Devam Ediy...
Rektörümüz Prof.Dr. Yılmaz Can'ın Kurban Bayramı Mesajı
Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksekokulu 2023-24 Mezunlarını Uğurladı
Tirebolu İletişim Fakültesi Öğrencilerinden Köy Okuluna Destek
Fen-Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Ali Zafer DALAR, Yabancı Diller Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Vedi AŞKAROĞLU, Şebinkarahisar Teknik Bilimler MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Serdar SOYLU, İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü akademisyenleri ve çok sayıda öğrencinin katıldığı etkinlikte konuşan ve aynı zamanda etkinliğin komisyon başkanlığını da yürüten Doç. Dr. Vedi AŞKAROĞLU, hedef dilde kendi anadilimizde bulunmayan sesler olduğunu, bunun sonucunda bu sesleri üretmede bazı zorluklar yaşanabileceğini söyledi. Pratik yapmanın bu süreçte büyük önem taşıdığına vurgu yapan Sayın AŞKAROĞLU, öğrencilere, buldukları her fırsatta pratik yapmaları konusunda tavsiye verdi.
Etkinlikte kısa bir konuşma yapan Fen-Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Ali Zafer DALAR, İngilizce’nin artık bir dünya dili olduğunu belirterek, hem akademik çalışmalarda hem de günlük hayatta sıkça insanların karşısına çıktığını söyledi.
Bu tarz etkinliklerin öğrencilerin dil öğrenme süreçlerini pekiştirdiğini ifade eden Sayın DALAR, etkinliği düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek konuşmasını noktaladı.
Konuşmaların ardından Doç. Dr. Vedi AŞKAROĞLU moderatörlüğünde başlayan yarışmada, İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden 32 öğrenci kıyasıya yarıştı.
Yarışmada, öğrencilerden kendilerine verilen İngilizce cümleleri en doğru şekilde telaffuz ederek okumaları istendi. Bölüm öğretim elemanlarından oluşan jüri üyeleri, öğrencilerin performanslarını değerlendirerek puanlama yaptılar.
Tüm gün süren yarışma sonunda; 3. sınıf öğrencisi Melisa BEKDEMİR birinci, Kazakistanlı misafir öğrenci Angelina NABATOVA ikinci ve 4. sınıf öğrencisi Burcu AKBAŞ da üçüncü oldu.