Rektörümüzün "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Mesajı
2023-2024 Öğretim Yılı Mezuniyet Törenleri Tamamlandı
Şebinkarahisar Meslek Yüksekokulu Mezunlarını Uğurladı
Spor Bilimleri Fakültesi Mezuniyet Töreni Düzenledi
Doç. Dr. Günkut MESCİ, TÜBİTAK’tan Araştırma Bursu Almaya Hak Kazandı
Tıp Fakültesi 7.Mezuniyet Töreni Yapıldı
Veterinerlik Bölümü Öğrencileri Eğitim Gezileri ile Tecrübe Kazanmaya Devam Ediy...
Rektörümüz Prof.Dr. Yılmaz Can'ın Kurban Bayramı Mesajı
Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksekokulu 2023-24 Mezunlarını Uğurladı
Tirebolu İletişim Fakültesi Öğrencilerinden Köy Okuluna Destek
Seminerin açılış bölümünde TURKMSIC ve bünyesinde bulunan Cinsel Sağlık ve Üreme Sağlığı çalışma koluyla ilgili kısa bir bilgilendirme yapıldı.
Programın devamında ise Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Dr. Öğr. Üyesi İlknur ŞENEL, farklı yaş ve cinsiyetlere sahip öğrencilere yapılan HIV ve AIDS ile ilgili ankette ulaşılan sonuçları açıkladı. Anket sonuçlarının doğru cevapları, katılımcıların okudukları bölümler ile ilgisi, kaçıncı sınıf oldukları ve cinsiyetlerine göre dağılımları gösterildi. Konuşmasında 1988 yılında DSÖ tarafından 1 Aralık’ın Dünya AIDS Günü olarak belirlendiğini ifade eden Sayın ŞENEL, yaptıkları etkinlikle bu konuda bir farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını dile getirdi.
Daha sonra söz alan Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Meltem Arzu YETKİN de HIV ve AIDS’in tıbbi olarak ne olduğundan bahsederek, bu hastalığın hangi yollarla bulaştığını aktardı. Hastalığın bulaş oranlarına ve hangi durumlarda bulaşmadığına değinen Sayın YETKİN, korunma yöntemlerini sıralayarak sözlerini noktaladı.
Seminer, soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.