Rektörümüzün "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Mesajı
2023-2024 Öğretim Yılı Mezuniyet Törenleri Tamamlandı
Şebinkarahisar Meslek Yüksekokulu Mezunlarını Uğurladı
Spor Bilimleri Fakültesi Mezuniyet Töreni Düzenledi
Doç. Dr. Günkut MESCİ, TÜBİTAK’tan Araştırma Bursu Almaya Hak Kazandı
Tıp Fakültesi 7.Mezuniyet Töreni Yapıldı
Veterinerlik Bölümü Öğrencileri Eğitim Gezileri ile Tecrübe Kazanmaya Devam Ediy...
Rektörümüz Prof.Dr. Yılmaz Can'ın Kurban Bayramı Mesajı
Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksekokulu 2023-24 Mezunlarını Uğurladı
Tirebolu İletişim Fakültesi Öğrencilerinden Köy Okuluna Destek
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program, davetli konuşmacı Prof. Dr. Uğur Çevik’in kürsüye davet edilmesiyle devam etti. Konuşmasında Türkiye’nin enerji politikalarının tarihsel gelişimi ve mevcut durumu hakkında bilgiler veren Çevik, nükleer enerjinin ülkemiz için önemini dünyadan örneklere vurgu yaparak aktardı.
Prof. Dr. Çevik, Türkiye’de ilk reaktörün 1962 yılında kurulduğunu ve ülkemizde bu araştırma reaktörleri kurulduğunda Dünya’da henüz böyle bir çalışmanın olmadığını hatırlatarak, “Elektrik enerjisi üreten yeni güç kaynaklarının oluşturulması, Türkiye ekonomisinin gelişimine yeni bir ivme kazandıracaktır. Dışa bağımlılığı büyük oranda azaltacaktır. Enerji tercihinde sadece kazanımlar değil, çevrede düşünülmelidir.” diyerek sözlerini sonlandırdı.
Rektörümüz Prof. Dr. Cevdet Coşkun’un yanı sıra Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Serkan Soylu, Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Çakmak, akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerin katılım gösterdiği program, soru - cevap bölümüyle sona erdi.
Program sonunda Rektörümüz Prof. Dr. Cevdet Coşkun tarafından, konuşmacı Prof. Dr. Uğur Çevik’e teşekkür plaketi takdim edildi.