Rektörümüzün "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Mesajı
2023-2024 Öğretim Yılı Mezuniyet Törenleri Tamamlandı
Şebinkarahisar Meslek Yüksekokulu Mezunlarını Uğurladı
Spor Bilimleri Fakültesi Mezuniyet Töreni Düzenledi
Doç. Dr. Günkut MESCİ, TÜBİTAK’tan Araştırma Bursu Almaya Hak Kazandı
Tıp Fakültesi 7.Mezuniyet Töreni Yapıldı
Veterinerlik Bölümü Öğrencileri Eğitim Gezileri ile Tecrübe Kazanmaya Devam Ediy...
Rektörümüz Prof.Dr. Yılmaz Can'ın Kurban Bayramı Mesajı
Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksekokulu 2023-24 Mezunlarını Uğurladı
Tirebolu İletişim Fakültesi Öğrencilerinden Köy Okuluna Destek
Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Canan Çelik, Engelli Öğrenci Birim Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Özlem Aydın Berktaş, Üniversitemiz çalışanları ve öğrencilerin katıldığı program, İl Sağlık Müdürlüğünden Psikolog Gamze Açıkgöz’ün konuşmasıyla başladı. Otizm ve belirtileri, tanı ve tedavi süreçleri, otizmli çocuklara davranış şekilleri ve kaynaştırma eğitimleri hakkında bilgi veren Açıkgöz, okullarda bu konuda verilen eğitimlere ve öğretmenlerin bilinçlendirilmesine de değinerek sözlerini noktaladı.
Daha sonra kürsüye çıkan Giresun Rehberlik Araştırma Merkezinden Özel Eğitim Öğretmeni Gülsüm Bacacı ise otizmli çocukların okullardaki yeri, eğitim ile otizmli çocukların gelişiminin düzenlenmesi ve yön verilmesi konularına değindi.
Programın son konuşmacısı olan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünden Sosyal Çalışmacı Didem Pekcan Zengin de engelli bireylerin hak ve sorumluluklarına dair bir sunum yaptı.
Soru-cevap bölümüyle sona eren konferansın ardından Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Canan Çelik, günün anısına hazırlanan teşekkür belgelerini konuşmacılara taktim etti.