Rektörümüzün "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Mesajı
2023-2024 Öğretim Yılı Mezuniyet Törenleri Tamamlandı
Şebinkarahisar Meslek Yüksekokulu Mezunlarını Uğurladı
Spor Bilimleri Fakültesi Mezuniyet Töreni Düzenledi
Doç. Dr. Günkut MESCİ, TÜBİTAK’tan Araştırma Bursu Almaya Hak Kazandı
Tıp Fakültesi 7.Mezuniyet Töreni Yapıldı
Veterinerlik Bölümü Öğrencileri Eğitim Gezileri ile Tecrübe Kazanmaya Devam Ediy...
Rektörümüz Prof.Dr. Yılmaz Can'ın Kurban Bayramı Mesajı
Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksekokulu 2023-24 Mezunlarını Uğurladı
Tirebolu İletişim Fakültesi Öğrencilerinden Köy Okuluna Destek
Güre Yerleşkesinde bulunan Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonunda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Güven Özdem’in de katılımıyla gerçekleşen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
TÖMER öğrencilerinden Nijeryalı Babatunde Aziz Otun’un mezun öğrenciler adına yaptığı konuşmanın ardından TÖMER Müdürü Doç. Dr. Oğuz Serdar Kesicioğlu kürsüye çıktı.
Mezun öğrencileri tebrik eden Kesicioğlu’nun ardından Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Güven Özdem kısa bir konuşma yaptı.
TÖMER’in Giresun Üniversitesinin en önemli imaj birimlerinden biri olduğunu söyleyen Özdem, buradan mezun olacak öğrencilerin hem Giresun’u hem de Türkiye’yi kendi ülkelerinde tanıtacak gönüllü elçiller olduklarının altını çizdi.
“Sizler, bizim gururumuzsunuz. Bundan sonraki hayatınızda daha başarılı olmanızı temenni ediyorum” diyen Prof. Dr. Güven Özdem, Giresun’a farklı şehirlerden veya ülkelerden gelen öğrencilerin hepsine aynı şekilde değer verdiklerini ve onların eğitim hayatlarını sorunsuz bir şekilde tamamlayarak Giresun’dan ayrılmalarına da aynı ölçüde önem verdiklerini söyledi.
Konuşmaların ardından tören, TÖMER öğrencilerinin hazırlamış olduğu birbirinden renkli dans gösterileri ile şarkı ve şiir dinletileriyle devam etti.
Başarı belgesi almaya hak kazanan öğrencilerin Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Güven Özdem’den belgelerini almalarının ardından, 19 ülkeden 169 uluslararası öğrenci kep atma töreniyle mezuniyet coşkusunu yaşadı.