Rektörümüzün "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Mesajı
2023-2024 Öğretim Yılı Mezuniyet Törenleri Tamamlandı
Şebinkarahisar Meslek Yüksekokulu Mezunlarını Uğurladı
Spor Bilimleri Fakültesi Mezuniyet Töreni Düzenledi
Doç. Dr. Günkut MESCİ, TÜBİTAK’tan Araştırma Bursu Almaya Hak Kazandı
Tıp Fakültesi 7.Mezuniyet Töreni Yapıldı
Veterinerlik Bölümü Öğrencileri Eğitim Gezileri ile Tecrübe Kazanmaya Devam Ediy...
Rektörümüz Prof.Dr. Yılmaz Can'ın Kurban Bayramı Mesajı
Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksekokulu 2023-24 Mezunlarını Uğurladı
Tirebolu İletişim Fakültesi Öğrencilerinden Köy Okuluna Destek
22 Aralık 2023 tarihinde, biri delici göz travması sonrası, diğeri de uzun zaman önce geçirdiği katarakt ameliyatı sonrası görme kaybı gelişen ve uzun süredir nakil bekleyen 2 hastaya, aynı zamanda Giresunlu olan göz hekimi Doç. Dr. Şafak Korkmaz ve asistanı Arş. Gör. Dr. Funda Yılmaz’ın öncülüğündeki ekip tarafından gerçekleştirilen operasyonla, Giresun’da bir ilk olan kornea nakli başarıyla gerçekleştirildi.
Operasyonu yürüten Doç. Dr. Şafak Korkmaz tarafından yapılan açıklamada, önceki yıllarda kornea nakli olması gereken hastaların Ankara veya İstanbul’daki hastanelere sevk edildiğini ancak bundan sonra sadece Giresun değil çevre illerden hastaların da Giresun’da tedavi edilebileceğini ve Giresun’un bir sevk merkezi haline geleceğini söyledi. Doç. Dr. Şafak Korkmaz, hastalardan birine kornea nakliyle beraber Yamane tekniği ile yapay göz içi lensi de implante edildiğini belirterek, eş zamanlı yapılan bu iki ameliyatın ülkemizde ve dünyada sayılı merkezlerde yapılabildiğinin altını çizdi.
Bu ve benzeri ameliyatların yapılabilmesinin Giresun için büyük bir şans olduğunu dile getiren Doç. Dr. Şafak Korkmaz, bu olanakların Giresunlulara sunulmasında desteklerini esirgemeyen başta Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can olmak üzere Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdal Ağar, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Muhammet Bulut, Giresun Üniversitesi Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Fazıl Kulaklı ve tüm yöneticilere teşekkürü borç bildiğini söyledi.
Giresun Üniversitesi olarak, sağlık alanında yapılan başarılı operasyonlardan büyük memnuniyet duyuyoruz. Başta Doç. Dr. Şafak Korkmaz olmak üzere, bütün ekip arkadaşlarını ve tüm hastane personelini tebrik ediyor, hemşehrilerimizin başka illere gitmeden tüm tedavi süreçlerini Giresun’da tamamlayabilmeleri için yapılacak çalışmalara bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da destek vermeye hazır olduğumuzu belirtiyoruz.