Rektörümüzün "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Mesajı
2023-2024 Öğretim Yılı Mezuniyet Törenleri Tamamlandı
Şebinkarahisar Meslek Yüksekokulu Mezunlarını Uğurladı
Spor Bilimleri Fakültesi Mezuniyet Töreni Düzenledi
Doç. Dr. Günkut MESCİ, TÜBİTAK’tan Araştırma Bursu Almaya Hak Kazandı
Tıp Fakültesi 7.Mezuniyet Töreni Yapıldı
Veterinerlik Bölümü Öğrencileri Eğitim Gezileri ile Tecrübe Kazanmaya Devam Ediy...
Rektörümüz Prof.Dr. Yılmaz Can'ın Kurban Bayramı Mesajı
Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksekokulu 2023-24 Mezunlarını Uğurladı
Tirebolu İletişim Fakültesi Öğrencilerinden Köy Okuluna Destek
Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları başkanlığında yapılan toplantıya, Rektörümüz Prof. Dr. Cevdet Coşkun, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Giresun Belediyesi adına Giresun 2.OSB Müdürü Mete Bahadır Yılmaz, Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Fatoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Serkan Soylu, Doç. Dr. Galip İçduygu ve Öğr. Gör. M. Anıl Kaya katıldı.
Toplantıda, Teknoloji Geliştirme Bölgesinin kurulacak yönetici şirketinin, yönetim kurulunun ve denetleme kurulunun oluşturulması konusunda bilgi alışverişinde bulunuldu.
Ülkemizin milli sanayi hamlesinin önemli unsurlarından biri olan Teknoloji Geliştirme Bölgesinde oluşturulacak ar-ge alanları, ar-ge ofisleri ve kuluçka alanları sayesinde ilimizde ve bölgemizde ar-ge çalışmaları yapan veya yapmak için fırsat kollayan şirketler, genç girişimciler, öğrenciler ve akademisyenler TGB’nin imkanlarından faydalanabilecek ve ARGE niteliğinde çalışmalar yapabilecektir.
Teknokent içerisinde yer alacak şirket ve girişimciler, birçok vergi muafiyetinden faydalanabilecek ve böylelikle girişimcilerimize büyük kolaylık sağlanmış olacaktır. Yine TGB içerisinde kurulacak şirketlerde çalıştırılacak nitelikli personele ihtiyaç duyulacağından, ilimiz ve bölgemizdeki istihdam sorununun çözümüne de önemli katkı sağlayacaktır.