Rektörümüzün "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Mesajı
2023-2024 Öğretim Yılı Mezuniyet Törenleri Tamamlandı
Şebinkarahisar Meslek Yüksekokulu Mezunlarını Uğurladı
Spor Bilimleri Fakültesi Mezuniyet Töreni Düzenledi
Doç. Dr. Günkut MESCİ, TÜBİTAK’tan Araştırma Bursu Almaya Hak Kazandı
Tıp Fakültesi 7.Mezuniyet Töreni Yapıldı
Veterinerlik Bölümü Öğrencileri Eğitim Gezileri ile Tecrübe Kazanmaya Devam Ediy...
Rektörümüz Prof.Dr. Yılmaz Can'ın Kurban Bayramı Mesajı
Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksekokulu 2023-24 Mezunlarını Uğurladı
Tirebolu İletişim Fakültesi Öğrencilerinden Köy Okuluna Destek
Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Atatürk ve Çanakkale Savaşlarını Araştırma Merkezi'nin katkıları, Türk Tarihi ve Kültürü Araştırma Topluluğu ile Eski Türk Edebiyatı Topluluğu işbirliğiyle organize edilen serginin açılışı akademik personel, öğrencilerimiz, askeri personel, emniyet mensuplarının yoğun ilgisiyle gerçekleşti.
Sergi, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Yılmaz Can, Jandarma Giresun Bölge Komutanı Tuğgeneral Sayın Nuh Köroğlu Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Beyhan Kesik ve Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. H. Hilal Şahin'in kurdele kesimi ile açıldı.
Türk Tarihi ve Kültürü Araştırma Topluluğu Akademik Danışmanı Doç. Dr. H. Hilal Şahin yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Milli bilinç, kültür, tarihimiz ve değerlerimizi canlı tutmak adına düzenlediğimiz sergiye katılarak bizleri onure eden Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Yılmaz Can, Jandarma Giresun Bölge Komutanı Tuğgeneral Sayın Nuh Köroğlu başta olmak üzere, meslektaşlarıma, öğrencilerime, ordu mensuplarımıza ve herkese çok teşekkür ediyorum. Vatan toprağını bize emanet eden kahraman bir milletin nesiliyiz. Böyle anlamlı bir günde, bağımsızlık mücadelesi verdiğimiz şanlı tarihimizi yeniden yad etmek tarifi mümkün olmayan ve içimize sığmayacak kadar derin duygulara sahip. Bu kutlu günde söyleyebileceğimiz belki de tek cümle “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle ve özlemle yâd ediyor; gazilerimizi de saygı ve minnetle anıyorum” olacaktır. Bu vesileyle serginin gerçekleşmesinde büyük katkı sunan Atatürk ve Çanakkale Savaşlarını Araştırma Merkezine teşekkürlerimi sunuyorum. Çanakkale Zaferi’mizin 107. yılı Türk Milletine kutlu olsun.”
Sergi 18-25 Mart tarihleri arasında ziyarete açık olacak.