Rektörümüzün "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Mesajı
2023-2024 Öğretim Yılı Mezuniyet Törenleri Tamamlandı
Şebinkarahisar Meslek Yüksekokulu Mezunlarını Uğurladı
Spor Bilimleri Fakültesi Mezuniyet Töreni Düzenledi
Doç. Dr. Günkut MESCİ, TÜBİTAK’tan Araştırma Bursu Almaya Hak Kazandı
Tıp Fakültesi 7.Mezuniyet Töreni Yapıldı
Veterinerlik Bölümü Öğrencileri Eğitim Gezileri ile Tecrübe Kazanmaya Devam Ediy...
Rektörümüz Prof.Dr. Yılmaz Can'ın Kurban Bayramı Mesajı
Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksekokulu 2023-24 Mezunlarını Uğurladı
Tirebolu İletişim Fakültesi Öğrencilerinden Köy Okuluna Destek
Konferansa, öğretim elemanları ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdiler. Etkinliğe, Hamza Bölük’ün yanı sıra, Giresun Ticaret Borsası Genel Sekreteri Eren Nizam ve diğer borsa yetkilileri de katıldı.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kurtuluş Yılmaz Genç’in açılış konuşmasının ardından söz alan Hamza Bölük, konuşmasında öncelikle fındık tarımının tarihçesini anlattı. Hamza Bölük, fındıkta verimi yükseltmenin önemini vurguladı. Fındık ihracatında katma değer artışının gerekliliğini ifade eden Bölük, uluslararası markalar oluşturmanın Türkiye’nin fındıktan elde ettiği geliri artıracağını belirtti. Dünyada fındık dikim alanlarının farklı ülkelere yayılması yönünde arayışların olduğunu söyledi. Hamza Bölük, fındık ihracatının katma değeri yüksek ürünlerle gerçekleştirilmesinin ve yeni pazarlar bulunmasının Türkiye’deki fındık sektörünün temel ihtiyaçları olduğunu ifade etti.
Bölük, etkinliğin son bölümünde öğretim elemanları ve öğrencilerin sorularını cevapladı. Etkinlik, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kurtuluş Yılmaz Genç’in, Hamza Bölük’e teşekkür belgesi takdimi ile sona erdi.