Rektörümüzün "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Mesajı
2023-2024 Öğretim Yılı Mezuniyet Törenleri Tamamlandı
Şebinkarahisar Meslek Yüksekokulu Mezunlarını Uğurladı
Spor Bilimleri Fakültesi Mezuniyet Töreni Düzenledi
Doç. Dr. Günkut MESCİ, TÜBİTAK’tan Araştırma Bursu Almaya Hak Kazandı
Tıp Fakültesi 7.Mezuniyet Töreni Yapıldı
Veterinerlik Bölümü Öğrencileri Eğitim Gezileri ile Tecrübe Kazanmaya Devam Ediy...
Rektörümüz Prof.Dr. Yılmaz Can'ın Kurban Bayramı Mesajı
Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksekokulu 2023-24 Mezunlarını Uğurladı
Tirebolu İletişim Fakültesi Öğrencilerinden Köy Okuluna Destek
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kurtuluş Yılmaz GENÇ’in açılış konuşması ile başlayan program, Ahmet Ak Gıda - Gaffaro Fındık Yönetim Kurulu Başkanı Halil AK’ın, fındık ekonomisine ilişkin değerlendirmelerde bulunduğu konuşması ile devam etti.
Fındık üreticisinin daha çok bilgilendirilmesi gerektiğine, bilinçli üreticinin önemine değinen Sayın AK, fındık sektöründe depolamanın ve depolama kapasitesinin önemini vurguladı. Depolara bırakılan fındığın krediye dayalı finansman için kullanılabileceği bir sistem geliştirilebileceğini ifade eden Halil AK, fındıkta “alan bazlı destek” yerine “işletme bazlı destek” uygulamasına geçilmesi gerektiğini savundu. Alan bazlı destek sisteminde, dekar başına ödenen destek miktarının Dolardaki yükseliş karşısında eridiğine dikkat çeken AK, fındıkta üretimin artırılması için yeni bir teşvik sistemi olarak işletme bazlı destek sistemine ihtiyaç olduğunu belirtti.
Ahmet Ak Gıda - Gaffaro Fındık Yönetim Kurulu Başkanı Halil AK; fındık üretim miktarının ve fındık tarımında verimliliğin arttırılması için fındık üretim alanlarının bölünerek küçülmesinin mutlaka engellenmesi gerektiğini söyledi.
Giresun Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin ŞAHİN, İ.İ.B.F. Dekanı Prof. Dr. Kurtuluş Yılmaz GENÇ, Üniversitemizin akademik ve idari personeli ile öğrencilerin katıldığı program, soru-cevap bölümü ve teşekkür belgesi takdimi ile sonra erdi.