Rektörümüzün "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Mesajı
2023-2024 Öğretim Yılı Mezuniyet Törenleri Tamamlandı
Şebinkarahisar Meslek Yüksekokulu Mezunlarını Uğurladı
Spor Bilimleri Fakültesi Mezuniyet Töreni Düzenledi
Doç. Dr. Günkut MESCİ, TÜBİTAK’tan Araştırma Bursu Almaya Hak Kazandı
Tıp Fakültesi 7.Mezuniyet Töreni Yapıldı
Veterinerlik Bölümü Öğrencileri Eğitim Gezileri ile Tecrübe Kazanmaya Devam Ediy...
Rektörümüz Prof.Dr. Yılmaz Can'ın Kurban Bayramı Mesajı
Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksekokulu 2023-24 Mezunlarını Uğurladı
Tirebolu İletişim Fakültesi Öğrencilerinden Köy Okuluna Destek
Eğitimlerin ilk oturumu 21 Aralık 2021 Salı günü Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesinden Dr. Öğr. Üyesi Alperen YANDI’ın katılımıyla düzenlendi. “Çoktan Seçmeli Maddelerin Yazılması ve Analizleri” konulu bir sunum yapan Dr. Öğr. Üyesi Alperen YANDI, konuşmasında çoktan seçmeli testler ve madde yazılım süreci, madde analizleri gibi konulara değindi.
22 Aralık 2021 Çarşamba günü gerçekleşen eğitim serisinin ikinci oturumunda, Üniversitemizden Dr. Öğr. Üyesi Gizem UYUMAZ “Ölçek Geliştirme Süreci ve Analizleri” başlıklı bir sunum yaptı. Eğitimde ve psikolojide kullanılan ölçme araçları, ölçme geliştirme süreci, açıklayıcı faktör analizi uygulaması ve doğrulayıcı faktör analizi uygulamaları konularını örneklerle ele alan Dr. Öğr. Üyesi Gizem UYUMAZ’ın ardından programın üçüncü oturumunda Yozgat Bozok Üniversitesinden Dr. Öğr. Üyesi Gözde SIRGANCI sunum yaptı. “Ölçme Araçlarında Geçerlik: Ölçme Değişmezliği” konulu bir sunumun yapan Sayın SIRGANCI, ölçme değişmezliği, katı ölçme değişmezliğine karşı yaklaşık ölçme değişmezliği konularını ele aldı.
Eğitim serisinin son oturumu, 28 Aralık 2021 Salı günü Üniversitemizden Dr. Öğr. Üyesi Yasemin DOĞAN’ın “Engelsiz Üniversite, Engelsiz Eğitim” konulu sunumunu ile gerçekleşti.
Akademik ve idari personelin katıldığı, “Eğiticilerin Eğitimi Programı” her oturumun sonunda katılımcı sorularının cevaplanması ile sona erdi.