Bulutçu Ailesinden Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksekokuluna Ziyaret
Giresun Üniversitesi Öğrenci Başına Kitap Sayısı En Çok Artan Üç Üniversiteden B...
Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğrencilerimizin Büyük Başarısı
Kent Konseyi Heyetinden Rektörümüz Prof. Dr. Yılmaz Can’a Ziyaret
Bulancak UBYO'da "15 Temmuz'un Anlamı" Konulu Konferans
"Milletin Zaferi" Konulu Panel Gerçekleştirildi
Rektörümüzün "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Mesajı
2023-2024 Öğretim Yılı Mezuniyet Törenleri Tamamlandı
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri çerçevesinde, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününün Önemi" " konulu konferans 12 Temmuz 2024 Cuma Günü Saat 11.00’de Bulancak Kadir Karabaş Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu konferans salonunda gerçekleştirildi.
Bulancak Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Oktay Karaman'ın konuşmacı olduğu konferansa Giresun Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Hakan Özdemir, Yüksekokul akademik ve idari personeli izleyici olarak katıldı.
Söz alan Doç. Dr. Oktay Karaman, darbelerin daha iyi anlaşılabilmesi için darbe girişimlerine tarihsel bir perspektifle bakılması gerektiğini söyledi. 15 Temmuz darbe girişiminin asırlardan bu yana sürdürülen "Şark Meselesinin" bir devamı olduğunu vurgulayan Doç. Dr. Karaman, Türkiye üzerinde sürekli proje üreten başka milletlerin ve başka devletlerin emellerinin hiçbir zaman sona ermeyeceğini hatırlattı. Son olarak darbe girişiminin mevcut iktidara karşı değil, devletimize karşı yapılan bir girişim olduğunu vurguladı.