Rektörümüzün "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Mesajı
2023-2024 Öğretim Yılı Mezuniyet Törenleri Tamamlandı
Şebinkarahisar Meslek Yüksekokulu Mezunlarını Uğurladı
Spor Bilimleri Fakültesi Mezuniyet Töreni Düzenledi
Doç. Dr. Günkut MESCİ, TÜBİTAK’tan Araştırma Bursu Almaya Hak Kazandı
Tıp Fakültesi 7.Mezuniyet Töreni Yapıldı
Veterinerlik Bölümü Öğrencileri Eğitim Gezileri ile Tecrübe Kazanmaya Devam Ediy...
Rektörümüz Prof.Dr. Yılmaz Can'ın Kurban Bayramı Mesajı
Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksekokulu 2023-24 Mezunlarını Uğurladı
Tirebolu İletişim Fakültesi Öğrencilerinden Köy Okuluna Destek
İkinci etap olarak gerçekleştirilmeye devam eden birim kalite ziyaretlerinin ilki de 23 Aralık 2022 tarihinde Tirebolu İletişim Fakültesi’ne gidilerek yüz yüze gerçekleştirildi.
Üniversitemiz kalite güvencesi süreçlerinin yaygınlaştırılması ve paydaş görüşlerinin alınması amacıyla her yıl düzenlenen birim kalite ziyaretleri kapsamında; “Giresun Üniversitesi Birim Öz Değerlendirme Kartı” aracılığıyla ilgili birimlerin geçtiğimiz yıllarda hazırladıkları Birim Öz Değerlendirme Raporları (BÖDR) değerlendirilerek güçlü ve iyileştirmeye açık yönleri tespit edildi. Ayrıca ziyaretlerde birimler; üniversitemiz akreditasyon süreçlerine başlanıldığı ve birimler ile ilgili süreçler dahilinde Bologna sisteminin yeniden yapılandırıldığı, bu kapsamda bir kılavuz hazırlandığı ve bu çalışmaların tamamlanması gerektiği konularında bilgilendirildi.
Üniversitemiz kalite süreçleri ile ilgili bilgilendirmelerin ve karşılıklı fikir alışverişlerinin yapıldığı ziyaretlere; Akreditasyon, Akademik Değerlendirme ve Kalite Koordinatörlüğünden Koordinatör Prof. Dr. Mustafa Şanal, Koordinatör Yardımcıları Doç. Dr. Mustafa Serkan Abdusselam, Öğr. Gör. Dr. Firdevs İclal Karataş Aydın, Şube Müdürü Seyfi Göktekin, Koordinatörlük üyeleri Öğr. Gör. Hakan Sipahi ile Öğr. Gör. Osman Serdal Karapınar ve birimlerin kalite komisyonu üyeleri ile birim yöneticileri katıldı.