Rektörümüzün "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Mesajı
2023-2024 Öğretim Yılı Mezuniyet Törenleri Tamamlandı
Şebinkarahisar Meslek Yüksekokulu Mezunlarını Uğurladı
Spor Bilimleri Fakültesi Mezuniyet Töreni Düzenledi
Doç. Dr. Günkut MESCİ, TÜBİTAK’tan Araştırma Bursu Almaya Hak Kazandı
Tıp Fakültesi 7.Mezuniyet Töreni Yapıldı
Veterinerlik Bölümü Öğrencileri Eğitim Gezileri ile Tecrübe Kazanmaya Devam Ediy...
Rektörümüz Prof.Dr. Yılmaz Can'ın Kurban Bayramı Mesajı
Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksekokulu 2023-24 Mezunlarını Uğurladı
Tirebolu İletişim Fakültesi Öğrencilerinden Köy Okuluna Destek
6 Şubat 2023’te gerçekleşen ve 10 ilimizi önemli ölçüde etkileyen depremin fiziki zararları ve can kayıplarının yanında tüm ülkemizi ve dünyayı sosyal, duygusal ve psikolojik olarak da etkiledi. Afet sonrası yürütülen hizmetlerin bir parçası olarak psikososyal hizmetler günümüzde yaşanan afetler sonrasında gerçekleştirilen önemli destek süreçleridir. Bu kapsamda Giresun Üniversitesi Çocuk Hakları Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Giresun Rehberlik Araştırma Merkezi iş birliğiyle, Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlknur Meşe, Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmetler Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nurullah Çalış, Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Berkan Şahin tarafından Giresun Rehberlik ve Araştırma Merkezi hizmet bölgesinde(Merkez, Piraziz, Bulancak, Keşap, Yağlıdere, Espiye, Dereli) görev yapan Rehber Öğretmen/Psikolojik Danışmalar ve eğitimcilere yönelik “Afetler, Travmalar ve Psikolojik Destek” konulu seminer gerçekleştirildi.