Rektörümüzün "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Mesajı
2023-2024 Öğretim Yılı Mezuniyet Törenleri Tamamlandı
Şebinkarahisar Meslek Yüksekokulu Mezunlarını Uğurladı
Spor Bilimleri Fakültesi Mezuniyet Töreni Düzenledi
Doç. Dr. Günkut MESCİ, TÜBİTAK’tan Araştırma Bursu Almaya Hak Kazandı
Tıp Fakültesi 7.Mezuniyet Töreni Yapıldı
Veterinerlik Bölümü Öğrencileri Eğitim Gezileri ile Tecrübe Kazanmaya Devam Ediy...
Rektörümüz Prof.Dr. Yılmaz Can'ın Kurban Bayramı Mesajı
Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksekokulu 2023-24 Mezunlarını Uğurladı
Tirebolu İletişim Fakültesi Öğrencilerinden Köy Okuluna Destek
Giresun Valiliği himayesinde, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü tarafından planlanan “Dünya Çevre Günü” ve “Türkiye Çevre Haftası” kutlama programına, Üniversitemizi temsilen Çevre Sorunları, Temiz Üretim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Özlem Tunç Dede koordinasyonunda Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yalçın Tepe, Üniversitemiz öğretim üyeleri Doç. Dr. Ülkü Baykal, Öğr. Gör. Banu Tepe ve Çevre Topluluğu öğrencileri katıldılar.
Etkinlikler kapsamında, 3 Haziran Cuma günü saat 14.00’da Cumhuriyet Parkı-Teyyaredüzü Gençlik Merkezi-Giresun Belediyesi Plajlar bölgesi güzergahında “Çevre Dostu Bir Yaşam” mottosuyla bisiklet turu düzenlendi. Etkinliğe, 15.00’da Giresun Belediyesi Plajlar bölgesinde deniz ve plaj temizliği ile devam edildi.
4 Haziran Cumartesi günü Kulakkaya Yaylası Ağaçbaşı Tabiat Parkında düzenlenen çevre temizliği etkinliği, ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile STK’ların katılımı ile gerçekleştirildi.
5 Haziran Dünya Çevre gününde etkinliklere “81 İlde 81 Milyar Adım Çevre Yürüyüşü" adı ile tüm Türkiye’de düzenlenen yürüyüş ile devam edildi. Düzenlenen yürüyüş Giresun Kalesi’nden Belediye Bandosu eşliğinde başlayarak; Hasan Ali Yücel Caddesi, Bekirpaşa Caddesi, Topal Sokak üzerinden Gazi Caddesi boyunca devam ederek Atapark’ta sona erdi. Yürüyüşün ardından Atapark’ta minik çevreciler ile birlikte Çevre Müfettişi etkinlikleri gerçekleştirildi.