Rektörümüzün "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Mesajı
2023-2024 Öğretim Yılı Mezuniyet Törenleri Tamamlandı
Şebinkarahisar Meslek Yüksekokulu Mezunlarını Uğurladı
Spor Bilimleri Fakültesi Mezuniyet Töreni Düzenledi
Doç. Dr. Günkut MESCİ, TÜBİTAK’tan Araştırma Bursu Almaya Hak Kazandı
Tıp Fakültesi 7.Mezuniyet Töreni Yapıldı
Veterinerlik Bölümü Öğrencileri Eğitim Gezileri ile Tecrübe Kazanmaya Devam Ediy...
Rektörümüz Prof.Dr. Yılmaz Can'ın Kurban Bayramı Mesajı
Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksekokulu 2023-24 Mezunlarını Uğurladı
Tirebolu İletişim Fakültesi Öğrencilerinden Köy Okuluna Destek
Çevre ve sürdürülebilirlik konusunda uluslararası alanda uzman isimlerin, sivil toplum kuruluşlarının, kamu kurumlarının ve çalışmalarıyla topluma örnek özel sektör temsilcilerinin aynı platformda buluştuğu 2. Uluslararası Sıfır Atık Zirvesi’nde Üniversitemizi, Sıfır Atık Yönetimi çalışmalarının da yürütüldüğü Çevre Sorunları, Temiz Üretim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Özlem Tunç Dede temsil etti.
Zirvede konuşan Sayın Emine Erdoğan, Sıfır Atık Projesi'nin ilk kez 2017'de tanıtıldığını ve iki yılda çok sayıda etkinlik gerçekleştirdiklerini belirterek, bu hareketin, kamu, özel sektör, medya ve STK iş birliğiyle hızla yayıldığını söyledi.
İkinci kez düzenlenen Sıfır Atık Zirvesinin bu konuda ne kadar kararlı olduklarının bir göstergesi olduğunu ifade eden Sayın Erdoğan’ın ardından çeşitli oturumlarda Türkiye’den ve dünyadan bir çok konuşmacı tecrübe ve birikimlerini katılımcılarla paylaştı.
Zirvede etkinlik alanında kurulan geri dönüşüm atölyelerinde yapılan çalışmalara katılma imkanı bulan katılımcılar, atık malzemeleri değerlendirerek çevre ve doğaya katkı sağlamanın mutluluğunu da yaşamış oldular.