Rektörümüzün "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Mesajı
2023-2024 Öğretim Yılı Mezuniyet Törenleri Tamamlandı
Şebinkarahisar Meslek Yüksekokulu Mezunlarını Uğurladı
Spor Bilimleri Fakültesi Mezuniyet Töreni Düzenledi
Doç. Dr. Günkut MESCİ, TÜBİTAK’tan Araştırma Bursu Almaya Hak Kazandı
Tıp Fakültesi 7.Mezuniyet Töreni Yapıldı
Veterinerlik Bölümü Öğrencileri Eğitim Gezileri ile Tecrübe Kazanmaya Devam Ediy...
Rektörümüz Prof.Dr. Yılmaz Can'ın Kurban Bayramı Mesajı
Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksekokulu 2023-24 Mezunlarını Uğurladı
Tirebolu İletişim Fakültesi Öğrencilerinden Köy Okuluna Destek
Konferansta, Muhammet SARI, Endüstri Devrimi ile birlikte işçi kesiminin ve sendikaların ortaya çıkışı, Osmanlı İmparatorluğu’nda sendikal gelişme ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasından sonra Türkiye’de sendikal gelişme süreçlerini özetledi. Muhammet SARI konuşmasında, sendikaların demokrasinin ayrılmaz bir öğesi olduğunu vurguladı. Demokrasinin ideal bir yönetim şekli olduğunu ifade etti; 1992 ve 2002 sonrasında demokratik yaklaşımların Türkiye’de sendikaların gelişimine ve çoğulcu, çoksesli toplumun güçlenmesine önemli katkılarda bulunduğunu belirtti.
Akademik ve idari personelin ilgi gösterdiği gösterdiği konferans, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kurtuluş Yılmaz GENÇ’in Muhammet SARI’ya Teşekkür Belgesi takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.
Konferans sonrasında, Muhammet Sarı, Türkiye Memur-Sen üyesi öğretmenlerin anılarından oluşan kitapları katılımcılara hediye etti.