Rektörümüzün "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Mesajı
2023-2024 Öğretim Yılı Mezuniyet Törenleri Tamamlandı
Şebinkarahisar Meslek Yüksekokulu Mezunlarını Uğurladı
Spor Bilimleri Fakültesi Mezuniyet Töreni Düzenledi
Doç. Dr. Günkut MESCİ, TÜBİTAK’tan Araştırma Bursu Almaya Hak Kazandı
Tıp Fakültesi 7.Mezuniyet Töreni Yapıldı
Veterinerlik Bölümü Öğrencileri Eğitim Gezileri ile Tecrübe Kazanmaya Devam Ediy...
Rektörümüz Prof.Dr. Yılmaz Can'ın Kurban Bayramı Mesajı
Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksekokulu 2023-24 Mezunlarını Uğurladı
Tirebolu İletişim Fakültesi Öğrencilerinden Köy Okuluna Destek
Panelin açılış konuşmasını yapan Teknik Bilimler MYO Müdürü Prof. Dr. Aysun Türkmen, Giresun’un sinema tarihinde, Saray Sineması, Uğur Sineması ve Yeni Sinema gibi uzun yıllar faaliyet gösteren değerli sinemaların var olduğunu söyled
Programın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek sözlerini sonlandıran Türkmen’in ardından Öğr. Gör. Mehtap Özsoy’un moderatörlüğünde, Erol Güzel ve Mustafa Aydın’ın konuşmacı olarak katıldığı panel gerçekleşti.
Panelde, sinemanın tanımı ve tarihsel sürecine değinen Öğr. Gör. Mehtap Özsoy, konuşmasının devamında geçmişten günümüze sinemanın dönüşümünü ele aldı.
Eski sinema çalışanları fotoğraflarından derlenen video gösterimiyle devam eden programda daha sonra Erol Güzel söz aldı. Konuşmasına eski sinema kültürüne ve anılarına değinerek başlayan Güzel; “Giresun’da sanatın yeri çok değerlidir. Eskiden Giresun’a gelen sanatçılar da ‘Giresun’un yeri bizim için hep ayrı’ derlerdi” diyerek, Giresun’un sanata ve sanatçıya verdiği değere vurgu yaptı.
Bir diğer panelist Mustafa Aydın ise konuşmasında, öğrencilik zamanındaki sinema kültürüne ve Giresun’da sinemanın yerine dair anılarına değinerek bu konudaki düşüncelerini paylaştı.
Soru-cevap bölümüyle devam eden program, konuşmacılara teşekkür belgelerinin takdim edilmesiyle sona erdi.