Rektörümüzün "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Mesajı
2023-2024 Öğretim Yılı Mezuniyet Törenleri Tamamlandı
Şebinkarahisar Meslek Yüksekokulu Mezunlarını Uğurladı
Spor Bilimleri Fakültesi Mezuniyet Töreni Düzenledi
Doç. Dr. Günkut MESCİ, TÜBİTAK’tan Araştırma Bursu Almaya Hak Kazandı
Tıp Fakültesi 7.Mezuniyet Töreni Yapıldı
Veterinerlik Bölümü Öğrencileri Eğitim Gezileri ile Tecrübe Kazanmaya Devam Ediy...
Rektörümüz Prof.Dr. Yılmaz Can'ın Kurban Bayramı Mesajı
Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksekokulu 2023-24 Mezunlarını Uğurladı
Tirebolu İletişim Fakültesi Öğrencilerinden Köy Okuluna Destek
Düzenlenen törende bir konuşma yapan Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdal Ağar, "Tıp Bayramı aslında düşman işgaline karşı yakılan meşalenin adıdır. Bu direnişin adının bizim mesleğimiz ile anılması gurur verici bir durumdur. Deprem afeti dolayısıyla, Tıp Bayramı etkinliklerini iptal ettik. İl Sağlık Müdürlüğü, Tabipler Odası ve Üniversite olarak ortak bir çelenk koyma töreni yapılmasına karar verdik. Depremde sadece binalar yıkılmadı. Bizim umutlarımız da yıkıldı. Binaların enkazında sadece canlar kalmadı. Bizim yüreğimizde o enkazların altında kaldı. Acımız çok büyük. Ama unutmayalım ki, milletimizin feraseti ve birlik olma duygusu o acımızdan daha da büyüktür. Ne zaman bu milletin yardıma ve desteğe ihtiyacı olmuşsa, başta hekimlerimiz olmak üzere, tüm sağlık çalışanlarımız anında milletimizin yanında olmuştur. Bu felaketin ilk anında da yine milletimize uzanan ilk el olduk... Hala da olmaya devam ediyoruz. Yaşadığımız matem, sözün bittiği yerdir. Başta hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımız olmak üzere depremde vefat edenlere tekrar Allah'tan rahmet diliyoruz. Hekimler olarak her zaman milletimize uzanan ilk el olmaya devam edeceğiz. Tüm sağlık çalışanlarımıza saygılar sunar, 14 Mart Tıp Bayramlarını kutlarım" dedi.
14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla düzenlenen çelenk koyma törenine, Dekan Ağar'ın yanı sıra, İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Muhammet Bulut, Tabip Odası Başkanı Doç.Dr. Erhan Demirelli de katıldılar.