Rektörümüzün "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Mesajı
2023-2024 Öğretim Yılı Mezuniyet Törenleri Tamamlandı
Şebinkarahisar Meslek Yüksekokulu Mezunlarını Uğurladı
Spor Bilimleri Fakültesi Mezuniyet Töreni Düzenledi
Doç. Dr. Günkut MESCİ, TÜBİTAK’tan Araştırma Bursu Almaya Hak Kazandı
Tıp Fakültesi 7.Mezuniyet Töreni Yapıldı
Veterinerlik Bölümü Öğrencileri Eğitim Gezileri ile Tecrübe Kazanmaya Devam Ediy...
Rektörümüz Prof.Dr. Yılmaz Can'ın Kurban Bayramı Mesajı
Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksekokulu 2023-24 Mezunlarını Uğurladı
Tirebolu İletişim Fakültesi Öğrencilerinden Köy Okuluna Destek
Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından topluluk akademik danışmanı Prof. Dr. Nazım Elmas’ın açılış konuşması ile devam etti.
Prof. Dr. Nazım Elmas konuşmasında Necip Fazıl Kısakürek’in sanat adamı olduğunu söyleyerek, şiir, tiyatro, roman, hikaye, biyografi ve basın dünyasındaki keskin kalemi ile sanat dünyasında yer aldığını belirtti. Necip Fazıl’ın vefatının 36. yılında rahmetle anıldığını dile getiren Elmas, 100’e yakın eseri ile önemli bir hazine bıraktığını ifade etti. Prof. Dr. Nazım Elmas son olarak şiir topluluğu üyelerine ve katılımcılara teşekkür etti.
Açılış konuşmasının ardından Şiir Topluluğu öğrencileri Necip Fazıl Kısakürek’in şiirlerini seslendirdi.
Daha sonra vefatının 36. Yılında Necip Fazıl Kısakürek’in düşünce ve fikirleri üzerine bir panel düzenlendi. Panelin oturum başkanlığını Şiir topluluğu üyelerinden Gökalp İyilikçi yaptı.
İlk olarak İslami İlimler Fakültesi öğrencisi Sadık Ahmet Çelenk söz aldı. Konuşmasında Necip Fazıl Kısakürek’in basın hayatı hakkında bilgi verdi. Sonrasında Türk Dili Edebiyatı Bölümü öğrencisi Merve Aydın ise Necip Fazıl’ın şiirleri ve politikası hakkında açıklamalarda bulundu. Son olarak Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü öğrencisi Enes Yılmaz, Necip Fazıl Kısakürek’in gençlik ve gençliğe hitabesi adlı sunumunu yaptı.
Prof. Dr. Nazım Elmas’ın konuşmacılara teşekkür belgelerini sunumunun ardından program son buldu.