Rektörümüzün "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Mesajı
2023-2024 Öğretim Yılı Mezuniyet Törenleri Tamamlandı
Şebinkarahisar Meslek Yüksekokulu Mezunlarını Uğurladı
Spor Bilimleri Fakültesi Mezuniyet Töreni Düzenledi
Doç. Dr. Günkut MESCİ, TÜBİTAK’tan Araştırma Bursu Almaya Hak Kazandı
Tıp Fakültesi 7.Mezuniyet Töreni Yapıldı
Veterinerlik Bölümü Öğrencileri Eğitim Gezileri ile Tecrübe Kazanmaya Devam Ediy...
Rektörümüz Prof.Dr. Yılmaz Can'ın Kurban Bayramı Mesajı
Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksekokulu 2023-24 Mezunlarını Uğurladı
Tirebolu İletişim Fakültesi Öğrencilerinden Köy Okuluna Destek
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Enver Sarı yaptı.
Daha sonra başlayan panelde ilk sözü GRÜ Tıp Fakültesinden Prof. Dr. Güliz Özgen Hergül adlı. “Çocuğun istismarı” başlıklı bir sunum yapan Hergül, istismar türleri, istismarı ortaya çıkaran bulgular, ihmaller ve bunun çocuğa etkileri konularında bilgi verdi.
İkinci panelist Psikolojik danışman Dr. Osman Zorbaz da “Çocuk İstismarı ve İhmalinin Önlenmesi: Okullardaki Durum?” başlığıyla bir sunum yaptı. Çocuk haklarına değinerek konuşmasına başlayan Zorbaz, okullarda yaşanabilecek istismar durumlarında atılacak adımları sıraladı. Burada öğretmenlere büyük sorumluluklar düştüğünü belirten Dr. Osman Zorbaz’ın ardından bir diğer konuşmacı Uzm. Psikolog Hemşire Nurten Gülsüm Bayrak söz aldı.
İstismar başta olmak üzere mağdur çocuklara yardım amacıyla kurulan Çocuk İzlem Merkezlerinin (ÇİM) işleyişleri hakkında bilgi vererek sözlerine başlayan Bayrak, bu merkezlerde çocuklar için yapılan çalışmaları aktardı.
Panelin son konuşmacı Cumhuriyet Savcısı Hazal Demet Kılınç ise istismar suçlarında izlenen hukuki süreci anlattı.
Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Canan Çelik, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Enver Sarı, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Musa Genç, Üniversitemiz çalışanları ve öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği program, soru-cevap bölümü ve konuşmacılara teşekkür belgelerinin takdim edilmesiyle sona erdi.